Aktualności

23 maja 2017
1

Pracownicy TAURONU przebiegli Kilometry Dobra!

21 maja na sosnowieckiej Górce Środluskiej odbył się V Charytatywny Bieg na rzecz Hospicjum zorganizowany przez ZSO nr 5 we współpracy z Kilometrami Dobra i firmą TAURON.

Podczas tegorocznej edycji biegu, który startował pod hasłem „Zdobądź swoje Monte Cassino” skumulowały się szczytne wartości: prawdziwa radość, zdrowa rywalizacja, sportowy duch, wrażliwość i empatia, ogromny wysiłek i… zwycięstwo! Biegły dzieci, dorośli, niepełnosprawni, a także maszerowano z Nordic Walking. Wśród biegaczy, którzy wsparli szczytny cel hospicjum byli także pracownicy TAURONU, którzy w liczbie 32 dzielnie walczyli, by dotrzeć do mety. Najstarszy weteran brał udział w trzech z możliwych kategorii, a gdyby tylko dostał przyzwolenie, pewnie wystartowałby razem z nieletnimi. A’ propo dzieci, najmłodszy uczestnik biegu miał zaledwie… jeden roczek! Bieg główny liczył 5 kilometrów, a jego odcinek końcowy ciągnął się po stromym zboczu Górki Środluskiej, co sprawiło, że biegacze naprawdę wylewali przed metą siódme poty. Tegoroczna edycja biegu skumulowała setki ludzi w jednym miejscu, nie tylko na trasach biegowych, ale także pod sceną, gdzie licytowano na rzecz hospicjum wiele produktów i usług. W pobliżu muszli koncertowej dostępnych było wiele atrakcji (m.in. ścianka wspinaczkowa) i stoisk ze smacznym jedzeniem. Partnerem wydarzenia był TAURON, którego pracownicy wraz z dziećmi brali czynny udział biegu.

Podczas imprezy na Górce Środulskiej zebrano ponad 16 tysięcy złotych, które zostaną w całości przekazane na potrzeby Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, które jest jedną z organizacji w Kilometrach Dobra.

19 maja 2017
tauron-maly

„Zdobądź swoje Monte Cassino” z Kilometrami Dobra!

Już za dwa dni będzie można obejrzeć prawdziwą batalię o dobro! Energia, sport, ogromne emocje i piękne wartości – tego wszystkiego może doświadczyć każdy uczestnik i kibic obecny na V Charytatywnym Biegu na rzecz Hospicjum!

To szczytne wydarzenie odbędzie się w piękną, majową niedzielę 21 maja w Sosnowcu na terenie Górki Środulskiej (ul. 3 Maja). W tym roku uczestnicy będą biec pod hasłem: „Zdobądź swoje Monte Cassino”. Przykład zdrowia i szlachetnej postawy dadzą nam biorący udział w biegu: pracownicy TAURONU, dorośli, dzieci i niepełnosprawni. Na to wydarzenie organizowane w ramach naszej kampanii zapraszają: TAURON Polska Energia S.A., Polski Instytut Filantropii, Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu i ZSO Nr 5. Dochód z biegu zostanie przekazany na budowę stacjonarnego hospicjum w Sosnowcu. Impreza zaczyna się o 10, po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.czasomierzyk.pl/zapisy2017/zdobadzswojemontecassino/

Każdy, kto chce wziąć czynny udział w tym wydarzeniu, poczuć wiatr we włosach, poznać własne możliwości, zrobić coś dobrego dla swojego ciała, a także z uśmiechem na ustach pomóc potrzebującym może zgłosić się w dniu biegu do biura zawodów i… biec! Kilometry Dobra życzą powodzenia wszystkim uczestnikom i życzą wspaniałej zabawy!

30 Kwi 2017
17436231_2260152734209317_7752681253783257723_o

Maszerują z nami kolejne media

Dzięki rosnącej liczbie patronów medialnych łatwiej będzie nam pokonywać następne kilometry i przybliżać się do rekordu świata w dobroci. Do naszej drużyny dołączyły następujące media:

  1. portal Deon.pl (www.deon.pl).
  2. portal Nasze Sprawy (http://www.naszesprawy.eu).
  3. serwis Witryna Wiejska (www.witrynawiejska.org.pl).
  4. agencja informacyjna Newsrm.TV (www.newsrm.tv).
  5. portal Poranny.pl (www.poranny.pl).
  6. Dziennik Wschodni (www.dziennikwschodni.pl).

Dziennikarzom dziękujemy, a Was zachęcamy do wypatrywania informacji o Kilometrach Dobra w powyższych miejscach.

13 Kwi 2017
17833963_2278246625733261_4839333712467160476_o

Kilometry Dobra w Serwisie Samorządowym PAP

Do drużyny Kilometrów Dobra dołączył nowy patron medialny. To Serwis Samorządowy PAP http://www.samorzad.pap.pl/) , czyli pierwsze i najważniejsze źródło informacji o samorządach i dla samorządów. Serwis działa od lutego 2004 roku i każdego dnia jest odwiedzany przez ok. 16 tys. czytelników. To oznacza tylko jedno: jeszcze więcej osób dowie się o naszej kampanii, jeszcze łatwiej będzie nam osiągnąć cel kampanii, czyli zbiórkę 75 kilometrów złotówek.

 

03 Kwi 2017
kolejny-krok

Kolejny krok wykonany!

Dzięki wspólnemu wysiłkowi przekroczyliśmy właśnie ważny próg: 100 000 złotych. Tyle udało się nam zbierać, ale nie zatrzymujemy się. Kroczymy dalej, by pokonać następne Kilometry Dobra. Chodźcie z nami!

Fundacja Polski Instytut Filantropii informuje, że na swoich stronach internetowych i w aplikacjach wykorzystuje pliki “cookies”. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików “cookies”, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Zobacz hymn kampanii