Aktualności

14 Cze 2017
19142234_1447125858677110_1579451006_n-e1497430318640

Śląski Finał Kilometrów Dobra z TAURONEM pozwolił przekroczyć 21 Kilometr Dobra!

W ostatni weekend w Katowicach i Sosnowcu odbył się finał akcji Kilometrów Dobra z TAURONEM.

W sobotnie przedpołudnie w Katowicach odbył się III Bieg Rodzinny.  Na starcie stanęło ponad 400 osób, które zostały podzielone na kategorie: Bieg na 5,5 km, 2 km i dla najmłodszych wyścigi na 100 i 200 metrów.

Bieg został zorganizowany przez Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach i Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK, którzy włączyli się w ogólnopolską kampanię Kilometry Dobra z TAURONEM, by zebrać środki finansowe na leczenie przewlekłej choroby oczu jednej z uczennic ZSI.

W niedzielę, odbyła się druga część finału. Przy okazji festiwalu organizacji pozarządowych na Placu Papieskim w Sosnowcu zbierane i układane były złotówki dla Fundacji Twoja Szansa w Sporcie i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wspólny Dom”.

Spośród wielu atrakcji, szczególnym powodzeniem cieszyły się warsztaty rękodzieła, warsztaty artystyczne i pokazy psów policyjnych oraz sztuk walki.

Kilometry Dobra odbywały się w tym roku od 1 marca. W tym roku po raz pierwszy połączyliśmy siły, i zaprosiliśmy do wsparcia pracowników TAURONU, którzy wolontaryjnie pomagali nam przy wydarzeniach w woj. Śląskim – mówi Jacek Mech – manager kampanii Kilometry Dobra

Finałowej imprezie Kilometrów Dobra towarzyszyło układanie złotówek, każdy darczyńca mógł sam skleić swoje metry dobra i dołożyć do wspólnego szeregu, aby wesprzeć zbiórkę na sprzęt sportowy dla potrzebujących dzieci z woj. Śląskiego.

Kilometry Dobra to ogólnopolska kampania dobroczynna, która już po raz czwarty gromadzi fundacje i stowarzyszenia zbierające pieniądze na ważne cele społeczne.

Kwota z finałów została dodana to ogólnopolskiego wyniku kampanii, który wyniósł 925 483 zł, co pozwoliło na ułożenie 21,03 Kilometrów Dobra.

08 Cze 2017
dsc_6480m-1

Coraz bliżej finału Kilometrów Dobra z TAURONEM w woj. śląskim

Już w ten weekend – 10 i 11 czerwca – odbędzie się Finał Kilometrów Dobra 2017 woj. śląskiego! TAURON Polska Energia S.A. oraz Polski Instytut Filantropii zapraszają całe rodziny na wielki finał kampanii w Katowicach i Sosnowcu.

Oba miasta powalczą o tytuł Mistrza Świata w Dobroci 2017. Podczas obu finału wszystkie zebrane pieniądze będą układane w długie szeregi monet. Dochód z imprez przeznaczymy na pomoc osobom niepełnosprawnym i potrzebującym rehabilitacji.

Podczas Finału Kilometrów Dobra w woj. śląskim na wszystkich uczestników czeka bardzo ciekawy program. Już w sobotę, finał kampanii w Katowicach będzie szansą dla całych rodzin na rozpoczęcie przygody z bieganiem – w harmonogramie jest m.in. charytatywny bieg rodzinny na 5,5 i 2 kilometry. Dla najmłodszych biegaczy do pokonania jest dystans 100 metrów. Zwycięzcy biegów otrzymają nagrody rzeczowe, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację uczennicy ZSI nr 1, która choruje na rzadko spotykany zespół chorób oczu. Wydarzenie odbędzie się przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 1w Katowicach, Al. Bolesława Krzywoustego 1, 10 czerwca, od godz. 9:30.

Motywem przewodnim Finału Kilometrów Dobra w Sosnowcu będzie natomiast szeroko pojęta sztuka. Na rodziny czekają takie atrakcje jak warsztaty rękodzieła oraz zajęcia artystyczne, a także występy taneczne, pokazy sztuk walki oraz wiele innych! Dochód w niedzielnego finału w Sosnowcu wesprze Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wspólny Dom” i Fundację Twoja Szansa w Sporcie. Zapraszamy na Plac Papieski w Sosnowcu, 11 czerwca od godz. 11:00.

04 Cze 2017
zamosc1

Czy padnie rekord?

Caritas Archidiecezji Białostockiej, lider Mistrzostw Świata w Dobroci osiągnął już 200 tys. zł i pewnie zmierza do pobicia swojego ubiegłorocznego rekordu.

W 2016 r. Białystok zwyciężył z kwotą ponad 217 tys. zł, czy w tym roku będzie chociaż tysiąc więcej? Wiele na to wskazuje, ponieważ Caritas ma piorunujący finisz i większość ze swojego dorobku zebrała w ostatnich kilkunastu dniach.

Dzięki organizacji z Białegostoku, a także innym aktywnym fundacjom i stowarzyszeniom przekroczyliśmy łącznie już 15 km!

04 Cze 2017
ukladanie-zlotowek

Początek Finału Kilometrów Dobra w Zamościu

Układanie szeregu monet rozpoczęło się już w Zamościu. Wszyscy liczą, że uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy i wskoczyć na podium kampanii.

Mobilizacja mieszkańców trwa, na Rynku pojawia się już coraz więcej osób, a wolontariusze kleją pierwsze metry złotówek. Obecnie na liczniku PSONI jest są ponad 52 tys. zł, jednak doświadczenie pokazuje, że do trzeciego miejsca potrzebnych będzie co najmniej 60 tys. zł. Czy to się uda? Dowiemy się już wieczorem.

PSONI z Zamościa to weterani kampanii. Są już z nami trzeci raz. W tym roku cel jest bardzo ambitny, ale niezwykle potrzebny przy pracy stowarzyszenia. Pieniądze z Kilometrów Dobra zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Fundacja Polski Instytut Filantropii informuje, że na swoich stronach internetowych i w aplikacjach wykorzystuje pliki “cookies”. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików “cookies”, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Zobacz hymn kampanii