Caritas Diecezji Gliwickiej

Cel zbiórki:

Wyposażenie magazynu żywności, zakup chłodni dla wszystkich osób, rodzin i placówek korzystających z pomocy żywnościowej Caritas

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji

Caritas Diecezji Gliwickiej od ponad 25 lat śpieszy z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję.

Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego.

CEL  ZBIÓRKI

Caritas Diecezji Gliwickiej po raz pierwszy bierze udział w akcji: Kilometry Dobra, której celem będzie zakup profesjonalnej chłodni do przechowywania żywności w magazynie spożywczym w Gliwicach.

Dlaczego chłodnia?

Mianowicie przez cały rok z żywności rozprowadzanej przez Caritas gliwicką korzystają: rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, świetlice dla dzieci i młodzieży, osoby starsze, chore i niepełnosprawne, w okresie wakacyjnym z żywności korzystają również dzieci i młodzież przebywające na koloniach i półkoloniach.

W 2017 roku przekazaliśmy osobom potrzebującym 280 ton żywności.

Niestety liczba beneficjentów ciągle wzrasta; a to pociąga potrzebę posiadania profesjonalnej chłodni, na którą zbieramy podczas rozpoczętej akcji Kilometry Dobra 2018.

Mamy 3 miesiące na zebranie pieniędzy wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty, spotkania, kiermasze itp.

Każda złotówka jest dla nas ważna i cenna - innymi słowy:

,,Złotek do złotka - a będzie chłodnia"


Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie: www.caritasgliwice.pl oraz na naszym profilu Facebook’a: https://www.facebook.com/caritas.gliwice

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii