Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Cel zbiórki:

Wsparcie podopiecznych Caritas Diecezji Łomżyńskiej - remont kuchni i stołówki w ośrodku rehabilitacji zdrowotnej i społecznej.

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!

O organizacji

W 2008 roku Caritas Diecezji Łomżyńskiej rozpoczęła rewitalizację ośrodka kolonijnego
w Ptakach k/Nowogrodu, który został zamknięty ze względów bezpieczeństwa budowlanego. Dziś noclegi mają miejsce w domkach letniskowych natomiast „duży dom”, gdzie była stołówka wymagał całkowitej przebudowy, aby dostosować go do dzisiejszych wymogów i standardów budowlanych, sanitarnych i nadal trwa.
Z ośrodka korzystają dzieci i młodzież podczas zielonych szkół i wakacji, dorośli podczas rekolekcji i konferencji, seniorzy i osoby niepełnosprawne podczas spotkań integracyjno – rehabilitacyjnych. Liczba grup, które korzystają z ośrodka corocznie wzrasta. W roku 2015 w okresie od czerwca do końca sierpnia w ośrodku gościło około 3000 osób.
Z myślą o naszych podopiecznych, najważniejszą sprawą jest wykonanie kuchni i stołówki, która pozwoliłaby na wspólne jedzenie posiłków całej grupy. Dzisiaj posiłki odbywają się w kilku turach, w pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia warsztatowe uczestników i znajduje się kaplica. Nie jest możliwe dziś na terenie ośrodka wspólne spożywanie posiłków co jest jednym z ważnych aspektów rozwoju społeczności. A przecież rodzinne obiady to nasza polska tradycja. Od zawsze jest to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy spotykają się w jednym miejscu i cieszą się swoim towarzystwem. Wykonanie stołówki oprócz efektu estetycznego i będzie miało wpływ na kształtowanie kultury spożywania posiłków młodego pokolenia.

Dzięki wsparciu naszych Darczyńców wykonamy oddzielną kuchnię i stołówkę, z której będą mogli w pełni korzystać: dzieci i młodzież, dorośli, seniorzy i osoby niepełnosprawne z zachowaniem użyteczności na miarę dzisiejszych czasów i bezpieczeństwa uczestników celebrując każdy posiłek na miarę człowieczeństwa.

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

IRA

Kilometry Dobra mają silne wsparcie

29 Lut 2016

Nasza akcja ma swoich ambasadorów – to osoby, które popierają i zachęcają do udziału w Kilometrach Dobra.

Czytaj dalej
_MG_1011-min (1)

Dołóż swoje złotówki!

29 Lut 2016

Kilometry Dobra startują 1 marca 2016r. Akcja potrwa do 5 czerwca 2016 r.

Czytaj dalej
_MG_0890-min

Kilometry Dobra realizują więcej celów z roku na rok!

29 Lut 2016

W 2014 roku zebraliśmy 240 000 zł, w kolejnej edycji aż pięć razy więcej – 1142000 zł.

Czytaj dalej
Fundacja Polski Instytut Filantropii informuje, że na swoich stronach internetowych i w aplikacjach wykorzystuje pliki “cookies”. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików “cookies”, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Zobacz hymn kampanii