Fundacja Bread of Life

Cel zbiórki:

Stworzenie miejsc szkoleń i edukacji, by zaspokoić potrzebę nauki czytania i posługiwania się komputerem

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiWybrzeże Kości Słoniowej zajęło 171 miejsce na 188 ,w rankingu Human Development Index ONZ w 2015 r. Ponad 46% ludności żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa tj poniżej 2 USD dziennie. Oficjalne statystyki jeszcze się nie zmieniły, więc wskaźnik ubóstwa wśród Wybrzeży Kości Słoniowej nie poprawił się w 2016 i 2017 roku.

Dzieci i nastolatki z Wybrzeża Kości Słoniowej z bardzo ubogich rodzin są bardziej narażone na niedożywienie i częściej opuszczają szkołę bez kwalifikacji, nie potrafią czytać ani pisać.

Ten projekt będzie skierowany do bezbronnych dzieci i nastolatków bez rodziców, szczególnie tych z obszaru Assié-Koumassi w dystrykcie Bongouanou (około 200 km od Abidżanu). Bread of Life na Wybrzeży Kości Słoniowej działa zgodnie z zasadą, że: za każdą materialną nędzą kryje się większe ubóstwo umysłowe lub duchowe. Ubóstwo zaczyna się w umysłach ludzi, więc Bread of Life - Wybrzeże Kości Słoniowej zaczyna walczyć z ubóstwem zaczynając od umysłów . Dlatego edukacja jest narzędziem niezbędnym do przełamania błędnego koła ubóstwa wśród osieroconych lub wrażliwych dzieci i nastolatków z Wybrzeża Kości Słoniowej.

W ramach Kilometrów Dobra chcemy pomóc w zakupie nieruchomości dla naszej drugiej szkoły na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W naszej pierwszej szkole oddalonej odwie godziny jazdy od stolicy kraju- Abidżanu, liczba uczniów wzrosła z 30 do 170.

Ta druga szkoła będzie w nowej dzielnicy, która cierpi z powodu skrajnego ubóstwa i analfabetyzmu.

Pomóż nam, Polsce, pomóżmy dzieciom na Wybrzeżu Kości Słoniowej pokonać biedę psychiczną!

Nasz cel: 5000pln, które pomogą zakupić grunt, na którym zbudujemy szkołę.

Poniższe zdjęcia są zdjęciami Bread of Life.

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii