Fundacja Pomoc Szkole

Cel zbiórki:

Metry kwadratowe radości

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiFundacja powstała z myślą niesienia pomocy poprzez poprawianie jakości życia i nauki dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Działania Fundacji prowadzone są na terenie całej Polski już od ponad 11 lat!

Wspieramy głównie przedszkola i szkoły, ale również wspieramy indywidualnie. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego spędzania czasu, nauki oraz rozwoju talentów czy pasji. Dostarczyliśmy zabawki, gry edukacyjne, modele, tablice, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Dostarczyliśmy sprzęt sportowy i rehabilitacyjny, instrumenty muzyczne, wyposażenie placów zabaw, pomogliśmy w drobnych remontach i modernizacjach placówek edukacyjnych. Wyposażyliśmy szkoły i przedszkola w meble, dywany, kąciki zabaw, sprzęt elektroniczny oraz oprogramowania multimedialne.

Przeprowadziliśmy zajęcia kreatywne dla dzieci i liczne imprezy.

Pomagamy poprzez programy stypendialne i prowadzimy Instytut Terapii Rozwojowych ,,SENSUS”.

Możemy pochwalić się współpracą z przedszkolami i szkołami m. in.: w Jaworznie, Trzebini, Mysłowicach, Mszanie Dolnej, Rudzie Śląskiej, Chrzanowie, Rabce, Katowicach, Skawinie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy i wielu innych.

TERAZ CZAS NA METRY KWADRATOWE RADOŚCI

Wspieramy rozwój najmłodszych obywateli Jaworzna – przedszkolaków; poprawiamy im warunki aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu. Nic nie sprawi dzieciom większej frajdy jak gry i zabawy na świeżym powietrzu!

 

Nasze cele to:

  1. Doposażenie ogrodu przy Przedszkolu Nr 27 im. Majki Jeżowskiej w Jaworznie poprzez zakup ,,Małpiego Gaju”, parasoli ogrodowych  i bramek piłkarskich.


Nasz przedszkolny ogród jest bardzo duży, to mnóstwo METRÓW KWADRATOWYCH RADOŚCI dla naszych wychowanków.

Chcielibyśmy zagospodarowanie go tak, by nasi wychowankowie poprzez zabawę mieli jak najlepsze możliwości bezpiecznego rozwoju. Wiąże się to z zakupem zestawu tworzącego tzw.: ,,małpi gaj”, który pozwoli dzieciom na wspinaczkę i obserwację terenu ze specjalnej platformy, zjeżdżanie po pochylni i czołganie się w tunelu.
Zestaw jest uniwersalny, co umożliwi wykorzystanie go przez cały rok. Latem wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu w przedszkolnym ogrodzie, a zimą zostanie przeniesiony do holu.
Pragniemy też wyposażyć nasz ogromny ogród w bezpieczne bramki dla małych piłkarzy, by swoje zapędy w kopaniu piłki mogli rozwijać od najmłodszych lat. Również w parasole, pod którymi dzieci będą mogły się schronić w upalne dni.

KILOMETRY DOBRA przeliczymy na METRY KWADRATOWE RADOŚCI i bezpieczeństwa podczas zabawy na świeżym powietrzu naszych dzieciaków.

Zaplanowaliśmy w 2018 roku zakup wyposażenia do ogrodu na łączną sumę:  3.750,00 zł

  • małpi gaj 1.300,00 zł

  • parasole ogrodowe 3 szt x 650,00 = 1.950,00 zł

  • bramki dla małych piłkarzy 500,00 zł  1. Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu Nr 7 w Jaworznie poprzez zakup bezpiecznego podłoża


Plac zabaw już mamy, ale staramy się o poprawę bezpieczeństwa i komfortu zabawy dla naszych wychowanków. Pragniemy zamienić brudny piasek, który co roku musimy wymieniać, na trwałą, bezpieczną, amortyzującą upadki, chroniącą przed urazami, łatwą w utrzymaniu i pielęgnacji nawierzchnię poliuretanową na której dzieci tak się nie brudzą.

Dlatego KILOMETRY DOBRA przeliczymy na METRY KWADRATOWE RADOŚCI i bezpieczeństwa podczas zabawy na świeżym powietrzu naszych dzieciaków.

Zaplanowaliśmy w 2018 roku zakup i montaż bezpiecznego podłoża pod istniejący już plac zabaw.

Koszt całej inwestycji to: 16.000,00 zł.

Potrzebujemy około 80 m2 podłoża.

Koszt 1 m2 takiego podłoża to ok. 200 zł.


Liczymy na Wasze wsparcie!


 

 
X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii