Fundacja POMOC SZKOLE

Cel zbiórki:

Doposażenie w sprzęty rehabilitacyjne i dostosowania dla niepełnosprawnych dzieci Centrum Wspierania Rozwoju „Rozwijanka”.

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiFundacja powstała z myślą niesienia pomocy poprzez poprawianie jakości życia i nauki dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Działania Fundacji prowadzone są na terenie całej Polski już od ponad 11 lat!

Wspieramy głównie przedszkola i szkoły, ale również wspieramy indywidualnie. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego spędzania czasu, nauki oraz rozwoju talentów czy pasji. Dostarczyliśmy zabawki, gry edukacyjne, modele, tablice, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Dostarczyliśmy sprzęt sportowy i rehabilitacyjny, instrumenty muzyczne, wyposażenie placów zabaw, pomogliśmy w drobnych remontach i modernizacjach placówek edukacyjnych. Wyposażyliśmy szkoły i przedszkola w meble, dywany, kąciki zabaw, sprzęt elektroniczny oraz oprogramowania multimedialne.

Lubimy też kontakt z dzieciakami!

Przeprowadziliśmy zajęcia kreatywne dla dzieci, jak i liczne imprezy.

Pomagamy poprzez programy stypendialne i prowadzimy Instytut Terapii Rozwojowych ,,SENSUS”.

Możemy pochwalić się współpracą z przedszkolami i szkołami m.in.: w Jaworznie, Trzebini, Mysłowicach, Mszanie Dolnej, Rudzie Śląskiej, Chrzanowie, Rabce, Katowicach, Skawinie, Szczecinie, Bydgoszczy i wielu innych.

Nasz cel to …..


Centrum Wspierania Rozwoju „Rozwijanka” powstała 5 lat temu. Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie, bardzo szybko rozrosło się i dziś w jego skład wchodzi Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne oraz Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. „Rozwijanka” wspiera dzieci z niepełnosprawnościami od urodzenia aż do dorosłego życia.

W Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Rozwijanka” codziennie profesjonalną opieką i terapią objętych jest 58 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, wśród nich 14 z niepełnosprawnością ruchową. Przedszkole gwarantuje każdemu dziecku w miarę jego indywidualnych potrzeb zajęcia z fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, logopedą, psychologiem i pedagogiem specjalnym. Ponadto dzieci mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej – w ramach dnia przedszkolnego uczestniczą w muzykoterapii, dogoterapii, a także w lekcjach języka angielskiego. To wszystko w przyjaznej i wspierającej atmosferze. W przedszkolu utworzono zarówno grupy specjalne dla dzieci z większymi potrzebami edukacyjnymi oraz grupy integracyjne, w których dzieci niepełnosprawne mają szansę bawić się i uczyć z rówieśnikami o prawidłowym rozwoju.

Poza samymi przedszkolakami, Przedszkole i Poradnia obejmuje terapią także 105 dzieci od urodzenia do rozpoczęcia szkoły w ramach wczesnego wspierania rozwoju. Największą grupę wśród tych dzieci stanowią maluchy dysfunkcjami ruchowymi.

Z koncepcji Pracy Przedszkola


Wizja przedszkola
„By wierzyć w siebie, muszę mieć kogoś, kto we mnie uwierzy”
S. Garczyński


Dziecko przychodzi do nas z różnymi doświadczeniami. Ze swoimi mocnymi stronami, ale też z problemami i trudnościami. Każde dziecko jest wyjątkowe. Przyjmujemy je takim, jakie jest, okazując szacunek kształtującemu się człowiekowi. Dajemy akceptację, wierzymy w dziecko i jego potencjał. Kreujemy procesem wspierania tak, by dziecko z przyjemnością wspinało się na kolejne stopnie rozwoju.

Niepubliczne Przedszkole „Rozwijanka” to społeczność wychowawczyń, specjalistek, dzieci i ich rodziców.  Miejsce, w którym dziecku gwarantuje się optymalne warunki dla wszechstronnego rozwoju, zgodnie z jego predyspozycjami i potrzebami, rodzic otrzymuje wsparcie a nauczyciel ma zapewnione dobre warunki pracy. Dzięki temu możliwe jest kształtowanie samodzielnego, odpowiedzialnego za siebie młodego człowieka. Człowieka radosnego, znającego swoją wartość, wierzącego w siebie, szanującego innych. Człowieka ciekawego świata.

To już zrobiliśmy: 

 • w 2017 roku wynajęliśmy nowy duży budynek i dostosowaliśmy go do wymagań stawianych budynkom oświatowym

 • wyposażyliśmy sale grupowe oraz gabinety specjalistyczne w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć terapeutycznych

 • wyposażyliśmy salę integracji sensorycznej w podstawowy sprzęt


Czego jeszcze potrzebujemy:

 • drabinki

 • stół do rehabilitacji

 • kombinezon „Dunag”

 • podnośnik do usprawnienia wykonywania czynności higienicznych wobec dzieci niepełnosprawnych ruchowo

 • bieżnia

 • orbitrek

 • kształtki rehabilitacyjne

 • równoważnia

 • deska rotacyjna, krążki sensoryczne i inne mniejsze sprzęty.


X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii