Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II

Cel zbiórki:

"Moja świetlica - mój świat"

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiFundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II  -  organizacja pożytku publicznego

Fundacja od 2011 roku stara się pomagać całym rodzinom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży z trudnych rodzin, przeżywających różnego rodzaju kryzysy. Prowadzimy poradnię psychologiczną, warsztaty twórcze ( w pracowni ceramiki, szkła artystycznego , fotograficznej, robotyki, ikonopisania, rękodzieła oraz kulinarnej ) gdzie uczestnicy odkrywają swoje talenty i mogą je pod kierownictwem naszych instruktorów rozwijać. Widząc potrzebę pracy codziennej z dziećmi i młodzieżą w 2016 roku otworzyliśmy naszą świetlicę. Za Nasze działania na rzecz rodziny otrzymaliśmy w dniu 16 marca br. z rąk Pani Minister Rodziny oraz Pana Wojewody Śląskiego wyróżnienie za zaangażowanie w ratowanie polskiej rodziny.

Ponad 40 dzieci w jednym miejscu?
Comiesięczny wolontariat, rozwijające warsztaty, pierwsze sportowe sukcesy, wspólna nauka, poznawanie ciekawych miejsc i nowe przyjaźnie... to tylko część tego, co dzieje się w świetlicy naszej fundacji. Uruchomiona pod koniec 2016r w ramach projektu Unijnego, okazała się być miejscem do którego lgną dzieciaki z okolicy – dzieciaki, których codzienność nie jest prosta i przyjemna, które często stają przed problemami dorosłych, dzieciaki do których często w szkole, na podwórku albo
w domu przyklejane są etykiety „trudnych”. My widzimy, jak rozwijają skrzydła! Co więcej, powoli udaje nam się działać także z rodzicami i opiekunami naszych podopiecznych. Sukces?

Owszem, ale...
Stoimy przed wielkim wyzwaniem. W lipcu tego roku kończą się fundusze z projektu. Sprawa jest dla nas prosta – nie możemy i nie chcemy tracić tego, co udało się nam wszystkim wspólnymi siłami stworzyć. Nie tylko dzieci, ale my również potrzebujemy świetlicy. Dzieciaki dają nam wiele radości i motywacji do dalszego działania.

Tylko jak funkcjonować bez środków?
W tym całym zatroskaniu nagle pojawiło się nowe wyzwanie na horyzoncie. Nie uporaliśmy się z jednym, a podejmujemy się kolejnego? Brzmi dziwnie. Ale to ten rodzaj wyzwań, które przy odpowiednim wysiłku i wspólnej pracy może dać więcej niż można się spodziewać! Wiedzieliśmy, że trzeba spróbować. I tak podjęliśmy się uczestnictwa w Kilometrach Dobra. Głęboko wierzymy, że dzięki tej akcji nie tylko upewnimy się, że możemy dalej działać dla dzieci i z dziećmi, ale także poruszymy wiele ludzkich serc i rąk. Chcemy pokazać społeczności lokalnej, że wspólnie można więcej, że to co robimy ma służyć im samym. W końcu fundacja to nie tylko świetlica, to także warsztaty ceramiki, rękodzieła, fotografii, ikonopisania, szkła artystycznego dla seniorów, dorosłych, dzieci i młodzieży, to wiele akcji charytatywnych, organizacja zbiórek żywności, wyjazdy dla rodzin, aktywizacja społeczna osób bezrobotnych, pomoc psychologiczna... wszystko na wyciągnięcie ręki.

Pozostaje tylko powiedzieć:

DO DZIEŁA! - LICZYMY NA WASZĄ POMOCX

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii