Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół - "Klika"

Cel zbiórki:

Stworzenie Domu Klikowicza - miejsca, w którym nasi podopieczni będą mogli poczuć atmosferę miłości i zrozumienia

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiKażdy wie, że największym szczęściem jest miejsce, do którego można wrócić, by podzielić się z bliskimi przeżytym dniem, troskami i radościami. Wielu z naszych przyjaciół nie ma takiej możliwości. Ich warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia, część osób mieszka samotnie.

Po raz kolejny nasze Stowarzyszenie wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnym biorąc udział w kampanii Kilometry Dobra.
Włączyliśmy się i my a naszym celem jest stworzenie Domu Klikowicza - miejsca, w którym nasi podopieczni będą mogli poczuć atmosferę miłości i zrozumienia. 
Jego innowacyjność ma polegać na:
- zarządzaniu przez mieszkające w nim osoby niepełnosprawne
- zapleczu rehabilitacyjnym
- wsparciu zaprzyjaźnionych wolontariuszy, którzy również będą w nim mieszkać
- poczuciu wolności i prywatności
- miejscu spotkań członków Stowarzyszenia


Głęboko wierzymy, że wspólnie uda nam się zbudować nowy Dom dla naszych przyjaciół. 10 osób niepełnosprawnych będzie mogło pierwszy raz w życiu otrzymać tak wielki dar jakim jest to wyjątkowe poczucie ciepła domowego ogniska.
Każda wpłacona kwota jest jak cegiełka w budowie Domu - fundamentalna :) 
Dziękujemy za Waszą hojność!

Szacowany koszt I etapu budowy to około 250 000 złotych. Liczy się każda złotówka! 
Kwota ta przeznaczona zostanie na:
- zakup działki
- zakup projektów potrzebnych do budowy
- postawienie domu w stanie surowym (wykop pod fundamenty, zalanie fundamentów betonem, wykonanie płyty)

Wpłacać można także na nr konta: 86 1240 4650 1111 0010 3971 5330:
Dopisek Dom.


Poniżej możecie przeczytać o nas i naszej działalności. 

Klika to Stowarzyszenie wolontariuszy, głównie studentów niosących pomoc i radość osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie powstało w 1971 roku przy Klasztorze o. o. Dominikanów w Krakowie.

27 XII 1990 roku Klika uzyskała osobowość prawną, a od 22 XII 2005 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS 0000236096. Za swoją działalność i jej efekty Stowarzyszenie było wielokrotnie doceniane i nagradzane. W 2013 roku Grzegorz Sotoła, prezes Stowarzyszenia, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Działalność Stowarzyszenia skupia się głównie na wspieraniu osób niepełnosprawnych, które do funkcjonowania w społeczeństwie potrzebują pomocy innych ludzi. Podopieczni Kliki borykają się głównie z chorobami narządu ruchu, takimi jak dziecięce porażenie mózgowe, artrogrypoza, zanik mięśni oraz inne choroby sprzężone.

Podstawą działalności Stowarzyszenia jest przyjaźń. Staramy się być i pomagać nie tylko wtedy, kiedy jest to konieczne ze względu na specyficzne potrzeby, ale również wtedy, kiedy rodzą się spontaniczne pomysły na wieczór, weekend czy wakacje. Nasze relacje opierają się na obustronnej wymianie, która sprawia, że wszyscy są równi, pełnowartościowi i tak samo potrzebni.

Kierunek rozwoju Kliki wyznaczają aktualne potrzeby podopiecznych, w związku z czym wspieramy rozwój osób niepełnosprawnych na najważniejszych płaszczyznach życiowych - fizycznej, społecznej i zawodowej. W 2008 roku otworzyliśmy „Warsztat Terapii Zajęciowej” dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Ich celem jest kształtowanie kompetencji i pomoc w nabyciu umiejętności umożliwiających podjęcie pracy zawodowej. Aktywizujemy, motywujemy do podejmowania wyzwań, pokazujemy, że nawet osoby z dużą niepełnosprawnością ruchową mogą spełniać się zawodowo i otrzymywać godne wynagrodzenie. U uczestników warsztatów budujemy silne przekonanie, że mogą być pełnoprawnymi i aktywnymi członkami społeczeństwa.

Lubimy spędzać ze sobą czas, nie tylko na co dzień przy kawie. W ciągu roku organizujemy różne wyjazdy: rekolekcyjne, sylwestrowe, wakacyjne. Dwa razy zdobyliśmy z naszymi niepełnosprawnymi przyjaciółmi Tatrzańskie szczyty (Krywań i Sławkowski Szczyt).

Wierzymy, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń i pragnień. Chcemy pokazać, że to nie sprawne nogi lecz prawdziwa przyjaźń i wola ducha porusza i napędza.
Pragniemy rozpalać siebie i innych iskierką wiary w drugiego człowieka. Wiara ta tworzy przestrzeń, w której:
- niemożliwe nie istnieje
- łamiemy bariery
- poszerzamy horyzonty
- pokonujemy ograniczenia
- otwieramy się na ludzi i piękno świata
- dzielimy się radością
- wspólnie się bawimy
- razem świętujemy
- podnosimy się nawzajem tworząc jedność
- podróżujemy

Pragniemy stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie swoje własne miejsce i odnajdzie siebie. W każdy dzień nasi przyjaciele na nowo wyruszają w podróż, w której spotykają się ze światem, ale przede wszystkim pokazują światu, że to on spotkał ich - wyjątkowych pomimo inności. Po drodze zdobywają mniejsze lub większe szczyty - nie tylko te mierzalne.

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie www.klikakrakow.pl oraz naszym profilu na Facebooku: https://web.facebook.com/Klika.krakow/
Szczegółowe informacje można uzyskać u Prezesa Stowarzyszenia, Grzegorza Sotoły: tel. 664 971 396, sotoła@poczta.onet.pl.

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii