Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara

Cel zbiórki:

Remont kuchni szkolnej

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka powstało z inicjatywy mieszkańców w celu poprowadzenia zamykanej Szkoły Podstawowej w Bzinicy Starej. Pieczę nad Niepubliczną Szkołą Podstawową sprawuje już 14 rok szkolny. Obecnie
w placówce uczy się 36 dzieci w kasach 1-7. Działalność nasza opiera się głownie na zaangażowaniu społecznemu członków stowarzyszenia oraz społeczności lokalnej. Nie prowadzimy działalności zarobkowej.


Poza prowadzeniem szkoły realizujemy szereg różnych zadań statutowych m.in. organizacja przedsięwzięć kulturalnych i sportowych integrujących społeczność lokalną, realizowanie projektów społecznych rozwijających infrastrukturę wsi i rozwój wsi jak: plac zabaw dla dzieci czy boisko sportowe wielofunkcyjne, współpraca z  Bankiem Żywności w Opolu i OPS w Dobrodzieniu w celu pomocy żywnościowej najbardziej potrzebującym oraz współpraca z Fundacją Happy Kids i organizacja trzydniowych zajęć dla dzieci w ramach przystanku Happy Bus.


Prowadzimy akcje zbierania zużytych baterii, urządzeń elektrycznych i elektronicznych w ramach programów: „EkoWalentynki” i „Szkole Pomagamy i Świat oczyszczamy” organizowanych we współpracy z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim i partnerami Remondis Elektrorecyclig oraz Green Office Ecologic.


Naszym celem jest remont kuchni i stołówki szkolnej, której jak na razie praktycznie nie mamy. Chcemy zapewnić dzieciom godne warunki  w szkole;

ciepłe obiady, warsztaty kulinarne itp. Środki które pozyskamy dzięki Państwa ogromnemu sercu i życzliwości przeznaczone będą właśnie na remont i wyposażenie kuchni szkolnej.

Dzięki udziałowi w Kilometrach Dobra będziemy mogli zebrać środki by rozpocząć prace remontowe kuchni szkolnej.

Gdyby udało nam się zebrać 1500 metrów dobra czyli 66 tyś. złotych byłby to sukces! Lecz każda inna kwota i tak przybliża  nas do celu.

Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić wiele!

Nie zwlekaj, od razu odwiedź  https://www.facebook.com/srw.bbk/

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Partnerzy

Zobacz hymn kampanii