Cel zbiórki:

remont stołówki szkolnej

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiPatronujący filantrop: Antonina Jachowiczowa

 

Bzinica to mała miejscowość położona w województwie opolskim w zagłębiu meblowym. W Bzinicy Starej mieszka blisko 450 mieszkańców. Centralnym punktem miejscowości, który integruje lokalną społeczność, jest szkoła. Kiedy w 2005 r okazało się, że czerwiec będzie ostatnim miesiącem jej funkcjonowania i placówka zostanie zamknięta, lokalna społeczność powiedziała „NIE” i postanowili za wszelką cenę uratować placówkę. Utworzono organizację, której celem było poprowadzenie. I Tak obecnie 14 rok szkolny  działa Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bzinicy Starej prowadzona przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka. Szkoła w Bzinicy Starej jest placówką niepłatną i działa na takich samych zasadach jak inne szkoły publiczne.

W szkole zapewniamy uczniom staranną opiekę pedagogiczną, wszechstronny rozwój i rzetelną wiedzę, bezpieczeństwo i przyjazną dziecku atmosferę, zajęcia wspierające rozwój dziecka i koła zainteresowań, naukę języków obcych, zajęcia rewalidacyjne. Szkoła i stowarzyszenie wspólnie realizują szereg projektów na rzecz dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnej. Zrealizowane Programy m.in. „Radosna Szkoła”, „Aktywna Tablica” czy  „Narodowy Program rozwoju czytelnictwa” doposażył i rozwinął bazę dydaktyczną szkoły. Boisko sportowe ogólnodostępne przy szkole utworzone w ramach projektu to kolejny atut naszej szkoły.

W szkole są pomieszczenia stołówki, ale niestety nie czynne, które wymagają gruntownego remontu tak by dzieci mogły zjeść ciepły posiłek w szkole. Chcemy realizować Program „Posiłek w szkole i w domu” – wyremontować stołówkę w szkole i dlatego kontynuujemy udział w Kampanii „Kilometry Dobra” 2019.

Potrzebujemy funduszy na wkład własny do programu ok   16 tys.zł.

Darczyńcy przekazali  na remont stołówki w szkole w Bzinicy Starej m.in. dzięki  kampanii Kilometry Dobra 2017 i 2018 część potrzebnej kwoty, za co z serca dziękujemy!   Jednak brakuje nam ok 10 tys. zł by spełnić warunki programu.

Pomóż nam kontynuować edukację dzieci przez organizację stołówki w szkole.

Szczegółowe informacje uzyskasz u koordynatora akcji: Jolanta Kopyto, srw.bbk@op.pl, +48 600 289 698.

Więcej o nas znajdziesz na naszych profilach :       https://www.facebook.com/srw.bbk/  https://www.facebook.com/NSP-Bzinica-Stara-351054428661633/

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Partnerzy