Cel zbiórki:

Powstanie Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiPatronujący filantrop: Henryk Skrzyński

 

Choczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Cel Zbiórki: Powstanie Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo.

Chwytaj Dzień Zawsze!

Przytoczone powyżej słowa, stanowiące równocześnie nazwę stowarzyszenia Carpe Diem Semper, jasno określają cel naszej działalności. Każdy człowiek, niezależnie od wieku ma prawo do realizacji własnych marzeń, rozwoju osobistego, nauki, zwiedzania ciekawych miejsc czy też poznawania nowych, interesujących ludzi. Codzienną pracą, w ramach prowadzonych rozmów i spotkań tworzymy płaszczyznę komunikacji społecznej, która jest niezbędna do wspólnego działania. Razem z mieszkańcami Gminy Choczewo , tymi młodymi, starszymi i najbardziej doświadczonymi trzymamy się mocno za ręce i działamy!

Uniwersytet Trzeciego Wieku stanowi odpowiedz na sygnały społeczne świadczące o potrzebie edukacyjnej osób starszych. Tworzy także płaszczyznę komunikacji społecznej niezbędnej w świecie pełnym zaawansowanych technologii i nowej wiedzy. Za sprawą działalności Uniwersytetu pokolenie dorosłych zdobywa nowe umiejętności, a także  ma możliwość poznawania pełnych zaangażowania i energii ludzi w podobnym wieku. Ponadto posiadamy przekonanie, że nasze przedsięwzięcie ma wpływ na skuteczne kreowanie otaczającej nas rzeczywistości. Działalność osób zgromadzonych wokół Uniwersytety Trzeciego Wieku umacnia wiarę w to, że na naukę oraz osobisty rozwój nigdy nie jest za późno.

Misją Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa na terenie Gminy Choczewo, jest aktywizacja mieszkańców tej Gminy, którzy ukończyli 50 rok życia, do dalszego rozwoju osobistego oraz integracji społecznej. Edukacyjną działalność prowadzimy od roku.Nasi słuchacze biorący udział w zajęciach maja możliwość realizacji własnej pasji, znalezienia nowego hobby, poznania wielu nowych, interesujących ludzi oraz jak najlepszego wykorzystania posiadanego potencjału.

Podstawowym celem naszej placówki jest poprawa jakości życia osobistego, rodzinnego oraz stymulowanie rozwoju najbliższego otoczenia. Pomagamy również osobom starszym uwierzyć we własne siły i możliwości intelektualne oraz fizyczne. Wskazujemy sposoby kształtowania nowych umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w dobie tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Tworzymy sformalizowaną grupę ludzi aktywnych, co ułatwia naszym słuchaczom przezwyciężenie pojawiającego się w tym okresie życia poczucia osamotnienia.

Wraz z rozpoczęciem 2019 roku poszerzyliśmy zakres naszej działalności. Realizując projekt Choczewski Uniwersytet Otwarty -nie tylko trzeciego wieku, skierowaliśmy nasza ofertę do młodszego pokolenia. Przybliżymy tej grupie beneficjentów historię regionu miejscowe zwyczaje i obyczaje. Poruszymy kwestie wychowania obywatelskiego  i wpływu jednostki na rozwój demokracji. Taka nieformalna edukacja prowadzona jako nauka przez praktykę, tworzy proces kształtowania się postaw,wartości, umiejętności i wiedzy na podstawie rożnych doświadczeń oraz wpływu edukacyjnego otoczenia. W ramach takiej działalności mamy nadzieje otrzymać lekcję w postaci zrozumienia, akceptacji oraz świeższego, bardziej nowoczesnego spojrzenia na dotychczasowe sprawy. Człowiek przecież uczy się i zmienia przez cały okres swojego życia.

Aby jednak nasza działalność odnosiła trwałe rezultaty a przekaz był skuteczny potrzebujemy stworzyć  przestrzeń wspólnego działania. Przez najbliższe trzy lata zbieramy więc fundusze na powstanie Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej Gminy Choczewo. Mamy świadomość, że poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko. Wierzymy jednak, że nic tak nie łączy ludzi jak wspólne działanie zwłaszcza, gdy szczytny cel wyznacza drogę dla dobrych, zaangażowanych, serdecznych i otwartych ludzi. Razem damy radę!!!

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie www.choczewskiutw.pl oraz naszym profilu na facebooku www.facebook.com/ChoczewskiUTW/

Fotografie: Ewelina Miszkiewicz

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Partnerzy