Cel zbiórki:

Realizacja płyty CD. "Tabulatura Joannis de Lublin 1540 - Sacrum et Profanum"

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiPatronujący filantrop: Zdzisław Pręgowski

 

Realizacja płyty CD. Tabulatura Joannis de Lublin 1540 - Sacrum et Profanum".

Gatunek: Muzyka Złotego Wieku Rzeczypospolitej.

Rekonstruujemy, utrwalamy i promujemy

Dziedzictwo  Polskiego Odrodzenia - Dziedzictwo Renesansowego Lublina.

Odrodzenie - złoty okres kultury polskiej - to czas, w którym następuje szybki rozwój dużych ośrodków miejskich, wśród nich jest Lublin. Staje się on jednym z najważniejszych miast Rzeczypospolitej. W różnorodnej kulturowo atmosferze miasta powstaje w latach 1537-1548 jeden z najwspanialszych zabytków kultury polskiego odrodzenia, a z pewnością najświetniejszy dokument kultury muzycznej w XVI wiecznej  - Tabulatura Jana z Lublina...

Bezcenny rękopis zawiera obszerny zbiór pieśni i tańców w instrumentacji organowej -  kościelnych i świeckich.

W obecnym roku powstaje przedsięwzięcie pierwszego w historii fonografii - premierowego - nagrania zrekonstruowanych utworów sakralnych z Tabulatury Jana z Lublina, wykonanych zgodnie z dawną praktyką w technice alternatim na jedynych w Polsce organach historycznych Jerzego Hummla w stroju średniotonowym w Olkuszu, w opracowaniu i wykonaniu wybitnych specjalistów w tej dziedzinie - Agnieszki Budzińskiej-Bennett oraz Andrzeja Szadejko - polskich absolwentów słynnej Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei/Szwajcaria oraz renomowanego zespołu wokalnego Cracow Singers. Płyta będzie również pierwszym w historii polskiej fonografii nagraniem w technologii dźwięku przestrzennego 192 Hz wykonanym przez polskich reżyserów dźwięku. 

O Fundacji Equinum:

Działalność Fundacji Equinum koncentruje się przede wszystkim na realizacji przedsięwzięć w czterech podstawowych obszarach:

 1. Realizacja koncertów w kraju i za granicą prezentujących różnorodne programy związane z działalnością zespołu wokalnego Cracow Singers.

 2. Działalność edukacyjna. Wydarzenia z zakresu edukacji kulturalnej prowadzone we współpracy z instytucjami kultury na terenie całego kraju. Stała współpraca z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej oraz z Zakładem Karnym w Nowym Wiśniczu. Realizacja projektów z zakresu resocjalizacji poprzez sztukę.

 3. Współpraca międzynarodowa oparta na wymianie doświadczeń i repertuarów podczas wspólnych projektów z zespołami chóralnymi i instrumentalnymi.

 4. Działalność wydawnicza.
  Wydawnictwa fonograficzne:
  - Soyka i Cracow Singers. Shakespeare a cappella. album
  - SUB URSAE Wacław z Szamotuł Venceslaus Samotulinus ca. 1525 – ca.1560. opera omnia
  Wydawnictwa nutowe: "Lamentationes" Wacław z Szamotuł (rekonstrukcja XVI wiecznej kompozycji)
  w przygotowaniu: "Śpiewnik domowy na 4 głosy" - pieśni solowe S. Moniuszki opracowane na chór mieszany


Osobą odpowiedzialną za zbiórkę jest:

Katarzyna Freiwald, tel: 661 122 551

Więcej o nas na: www.cracowsingers.pl oraz www.equinum.org

https://youtu.be/VkIvCuW8dXc
X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Partnerzy