Cel zbiórki:

Rozwój Portalu wspierającego dzieci z domów dziecka

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji


Wśród dzieci, które spotykamy na co dzień wiele jest takich, którym zabrakło szczęścia. Ponad 17 tysięcy dzieci w Polsce pozostaje pod opieką nie własnych rodziców, ale instytucji – placówek opiekuńczo-wychowawczych, 56 tysięcy mieszka w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka. Choć wychowawcy nie zastąpią prawdziwej mamy i taty, koledzy - rodzeństwa, a obce ściany nie będą nigdy domem, o którym marzą, warto zrobić wszystko, aby podarować najmłodszym troskę, której tak potrzebują.Właśnie z myślą o podopiecznych pieczy zastępczej powstał Ogólnopolski Portal Domów Dziecka DomyDziecka.Org, który pomaga pomagać.

Jak to robimy?


 • Stworzyliśmy pierwszą i jedyną w Polsce bazę teleadresową wszystkich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz części rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,  która umożliwia darczyńcy szybkie odnalezienie domu dziecka.

 • Umożliwiamy kontakt pomiędzy darczyńcami a domami dziecka.
  Każdy, kto chciałby podarować coś najmłodszym, może zaoferować swoją pomoc w specjalnie przeznaczonej do tego celu zakładce na naszej stronie. Korzystają z niej zarejestrowane i sprawdzone domy dziecka, które same zgłaszają się po podarunki.

 • Pomagamy dotrzeć sponsorom do miejsc, gdzie potrzebna jest ich pomoc.
  Zbieramy informacje o konkretnych potrzebach placówek, dzięki czemu pomoc sponsorów trafia tam, gdzie przyniesie największą radość.

 • Informujemy darczyńców o tym, czego placówkom brakuje najbardziej.

 • Ułatwiamy placówkom otrzymywanie wsparcia rzeczowego i finansowego.
  Domy dziecka korzystają z wielu funkcji strony. Same mogą dodawać informacje o swoich potrzebach, które trafiają do odwiedzających stronę. Mają zapewnione specjalne miejsce, gdzie chętnie dodają aktualności z życia placówek, dzielą się swoimi historiami i sprawiają, że za nazwami instytucji widzimy prawdziwych ludzi.

 • Dajemy możliwość stworzenia własnego miejsca w sieci.
  Tworzymy darmowe strony internetowe dla placówek oraz rozmieszczamy je na naszych serwerach bez żadnych opłat.

 • Zbieramy fundusze przeznaczone na pomoc domom dziecka.
  Finansujemy zrealizowanie większych potrzeb, którym pojedynczy darczyńca nie mógłby sprostać.

 • Prowadzimy akcje na rzecz domów dziecka.
  Udało się już przeszkolić szereg wolontariuszy, którzy dają dzieciom to, co najpiękniejsze - swój czas, w Święta zastępujemy Mikołaja, a w czasie całe roku przekazujemy dary otrzymane od sponsorów.

 • Gromadzimy i rozpowszechniamy wiadomości dotyczące pieczy zastępczej.
  Placówki znajdują u nas informacje o zmianach prawnych, dzieci o konkursach do nich skierowanych, a sympatycy chętne czytają materiały o codziennej pracy opiekunów.


Lista działań jest długa, a dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy nadzieję zrobić jeszcze więcej.Naszym celem jest modernizacja strony internetowej www.DomyDziecka.org, która zwiększy jej funkcjonalność i pozwoli na jeszcze efektywniejszą pomoc.

Spotykamy się bardzo pozytywnymi reakcjami płynącymi zarówno od placówek typu socjalizacyjnego jak i rodzinnych domów dziecka. Wsparcie materialne, a przede wszystkim fakt, że ich dzieci nie pozostają w zapomnieniu, dodaje im siły w codziennej pracy z najmłodszymi. Ulepszając działania Portalu, wszyscy przyczynimy się do pojawienia się szerszych uśmiechów na twarzach maluchów.Wspierając Portal, podajesz pomocną dłoń każdemu z domów dziecka.

Wejdź i sam zobacz: Portal Domy Dziecka


Dziękujemy!


X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Partnerzy