Polski Instytut Filantropii

Cel zbiórki:

Rozwój kultury filantropijnej w Polsce przez budowanie społeczeństwa obywatelskiego i edukację w zakresie dobroczynności

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!

O organizacji


Pomysłodawcą Polskiego Instytutu Filantropii jest Robert Kawałko. Misją Fundacji jest rozwój kultury filantropii w Polsce, polegającej na zaangażowaniu każdego obywatela w społeczny system wzajemnej pomocy. Poza kampanią Kilometry Dobra, PIF prowadzi również kampanię Dobry Testament. Ogólnym celem każdej z nich jest budowanie silnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez promocję idei społecznej odpowiedzialności oraz propagowanie cnót i wartości obywatelskich. Za najważniejsze z nich uważamy ofiarność i solidarność z potrzebującymi. Fundacja działa na rzecz poprawy dialogu i współpracy między różnymi organizacjami, wychodząc z założenia, że wspólnymi siłami można osiągnąć dużo więcej niż w pojedynkę.


Naszym zdaniem, żeby rozwijać kulturę filantropijną musimy:
• Obudzić potencjał Polaków jako darczyńców;
• zachęcić ich do tworzenia inicjatyw obywatelskich i charytatywnych;
• obalić stereotyp Polaków jako ludzi ciągle skłóconych, którzy nie potrafią ze sobą współpracować;
• zbudować między polskimi organizacjami atmosferę przyjaznej współpracy;
• podnieść zaufanie darczyńców do NGOs przez stosowanie standardów etycznych w zarządzaniu pieniędzmi;
• wzmocnić relacje międzynarodowe poprzez współpracę z organizacjami wspierającymi filantropię na świecie.X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Fundacja Polski Instytut Filantropii informuje, że na swoich stronach internetowych i w aplikacjach wykorzystuje pliki “cookies”. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików “cookies”, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Zobacz hymn kampanii