Bieg

Idea

I Bieg Charytatywny #KilometryDobra został stworzony z myślą, by wesprzeć Organizacje biorące udział w tegorocznej edycji kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. 

Wiemy, jak trudno zaplanować jakiekolwiek działania w trakcie trwającej pandemii. Zamykane są szkoły, sklepy wielkopowierzchniowe, placówki terapeutyczne, nie możemy się gromadzić, a tym bardziej organizować eventów. Dlaczego o tym piszemy? Bo to właśnie w szkołach i sklepach Organizacje przeprowadzały zbiórki oraz  kwesty, bo to podczas organizacji eventów takich jak finał kampanii Kilometry Dobra, nie tylko zbierane były środki pieniężne, ale przede wszystkim budowane były silne oraz trwałe relacje z darczyńcami. 

W tym roku w kampanii bierze udział 16 wspaniałych Organizacji z całej Polski. Dzielnie walczą, jednak pandemia często krzyżuje im plany. My postanowiliśmy stawić temu czoła i pomóc naszym Organizacjom w zbiórkach online, dlatego też w tym roku startuje I Charytatywny Bieg #KilometryDobra. Biegacze z całej Polski będą pokonywać wybrane dystanse dla wybranych Organizacji. Uznaliśmy, że to dobry sposób na przechytrzenie pandemii, ponieważ każdy biegacz będzie pokonywał swój dystans indywidualnie. 

Jak włączyć się do biegu?

Zasady są bardzo proste!

  1. Wybierasz Organizację dla której chcesz biec.
  2. Wybierasz dystans, który chcesz przebiec.
  3. Wypełniasz formularz.
  4. Dokonujesz opłaty wstępnej
  5. Dokonujesz pomiaru czasu i robiąc zdjęcie lub zrzut ekranu zegarka, aplikacji bądź wyświetlacza bieżni, co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy wgrać na dedykowaną stronę WWW.

Pragniemy, aby każdy miał szansę włączyć się do akcji. Nie musisz być zawodowym biegaczem, wystarczy, że masz chęć, by nieść pomoc potrzebującym. Dystans można zarówno przebiec, jak i przejść, ważne, by zrobić to za pomocą własnych nóg!

Dystans

Każdy z Uczestników musi pokonać jeden z wybranych dystansów:

2,5 KM – 11 zł
4 KM – 22 zł
10 KM – 44 zł
40 Km – 88 zł

Dystans 40 km można pokonać zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W skład drużyny może wchodzić max. 6 osób.

Konkurs

Akcja powiązana jest z konkursem polegającym na udostępnieniu w Social Mediach (Facebook, Instagram) swojego zdjęcia zrobionego podczas biegu. Spośród wszystkich zdjęć, komisja wyłoni 5 zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w regulaminie konkursu.