Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, KolejkaBzinica Stara


Cel zbiórki:

Remont stołówki szkolnej

Kwota zebrana: 1 580,00 złKim jesteśmy?

Stowarzyszenie powstało w 2004 roku z inicjatywy mieszkańców czterech wiosek, by uratować szkołę wiejską przed zamknięciem. Prowadzimy placówkę oświatową od 15 lat. Dbamy o pozytywny wizerunek szkoły oraz standardy nauczania dzieci i młodzieży. Szkoła wspólnie ze stowarzyszeniem realizuje szereg projektów i inicjatyw dla społeczności lokalnej, gminy i regionu. Rozwój wsi oraz edukacja to priorytety naszej działalności statutowej. Sukcesywnie, co roku doposażamy szkołę w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne, w miarę dostępnych środków przeprowadzamy remonty i  bieżące konserwacje wewnątrz budynku. Wszystkie te działania wymagają nakładów finansowych. Na działalność szkoły otrzymujemy dotację z gminy, która jest wydatkowana zgodnie z przeznaczeniem i niestety nie wystarcza na planowane remonty.

Nasz cel

Naszym celem w kampanii Kilometry Dobra jest remont stołówki szkolnej.

W planie jest odnowienie kuchni (instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, ścian i posadzek), doposażenie w sprzęt (piece, zmywarka, blaty robocze, szafki, akcesoria, sprzęty), przystosowanie i konieczne pozwolenia. Szacowany koszt prac remontowo-adaptacyjnych  to 120 tys złotych.

Dotychczas udało nam się zebrać 12 tys. złotych m.in. dzięki uczestnictwu w kampanii Kilometry Dobra w latach 2017 – 2019. Zebrana kwota to wciąż za mało, aby wyremontować  stołówkę szkolną. Dlatego nadal apelujemy o wsparcie. Pomóż nam spełnić marzenia dzieci i dorosłych. Ciepły posiłek z kuchni szkolnej dostępny będzie także dla zainteresowanych osób społeczności lokalnej. Dołóż swoje metry dobra i wygraj z nami Mistrzostwa Świata w Dobroci.

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bzinicy Starej
Bzinica Stara, ul. Karola Miarki 2
46-380 Dobrodzień

srw.bbk@op.pl

Partnerzy: