Fundacja Dobrowskaz

Kwota zebrana: 0,00 złCzym się zajmujemy?

Działania Fundacji skierowane są do dzieci i zagrożonej wykluczeniem młodzieży. Przedwczesna inicjacja seksualna czy wszelkiego rodzaju używki nie są obce naszym podopiecznym. Naszym celem jest wskazanie dzieciakom innych, często im nieznanych, bądź zatartych wzorców zachowań, które byłyby w stanie uchronić je przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Wszelkie działania Fundacji organizowane są w sposób wyważony, dopasowany do potrzeb poszczególnych wychowanków.

Naszym nadrzędnym celem jest jednak wyłonienie i rozwijanie pozytywnych cech każdego z naszych podopiecznych. Posiadamy w sobie ogromną wiarę, że nadejdzie kiedyś moment wyboru przez nich dobrej dalszej życiowej drogi. Celem wszystkich działań Fundacji jest udostępnienie naszym podopiecznym możliwie najlepszych narzędzi, których wykorzystanie pomoże im stać się lepszymi ludźmi. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja, czy wspieranie rozwoju kulturalnego i intelektualnego to zadanie nie tylko placówek oświatowych. Działania wspierające i wzmacniające warto propagować także poza tymi placówkami i okresem roku szkolnego. Dlatego organizujemy dla dzieci i młodzieży letni wypoczynek wypełniony zajęciami artystycznymi posiadającymi szerszy, nie tylko edukacyjny, przekaz.

Prowadzimy również działania wśród osób osadzonych w zakładach penitencjarnych, a także ich rodzin. Pragniemy w ten sposób pomóc poszczególnym rodzinom odbudować ich zachwiane relacje. Skupiamy się na praktycznym przekazie w jaki sposób wspólne działania jednoczą. Mając dużo sił, ogrom chęci i nieskończone pokłady dobroci staramy się zbudować jasny obraz o tym co łączy i wzmacnia. Wierzymy, że wspólne czynienie dobra buduje tożsamość rodziny i sprawia, że każdy w niej czuje się doceniony i potrzebny. 

Jako Fundacja jesteśmy zwartą grupą ludzi, która przede wszystkim ma siebie – to świadczy o naszej sile. Tej siły nigdy nie jest za wiele… Dziś liczymy, że dostaniemy szansę czynienia świata dla dzieci lepszym na jeszcze szerszą skalę. Każdy z nas może dołożyć kawałek siebie do tego przedsięwzięcia, każdy z nas może kogoś uratować.

Świetlica „MIEJSCE”

Chcemy w Słupsku stworzyć przyjazne MIEJSCE dla dzieci i młodzieży. Będą odbywały się tam spotkania, warsztaty, wykłady itp. Świetlica, która powstaje, będzie miejscem dla dzieci i młodzieży, nierzadko pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych. Chcemy dać im przestrzeń, gdzie w wolnych chwilach mogą spędzać czas. Damy im możliwość aby mogli w spokoju odrabiać lekcje oraz uczestniczyć w różnych twórczych zajęciach. Będą odbywać się tam kreatywne warsztaty i wykłady tematyczne.

W remont angażują się wolontariusze, w tym również młodzież, która będzie korzystać ze świetlicy. Dużo prac już wykonaliśmy, jednak wiele jeszcze przed nami.

Prace pozostałe do wykonania: 

  • wykonanie nowego sufitu podwieszanego wraz z ociepleniem o podwyższonej odporności pożarowej z płyt kartonowo gipsowych 85 m2.
  • wykonanie podłóg z płytek gresowych 75 m2.
  • wykończenie sanitariatów: sedes, umywalka, prysznic, bojler elektryczny, baterie, glazura, terakota itd.
  • wykonanie ogrzewania w technologii podczerwieni Red Snake.
  • wyposażenie wnętrza i dostosowanie do potrzeb warsztatowych.

Potrzebne środki do dokończenia remontu to około 35 tys. zł. Jeśli chcecie z nami tworzyć to miejsce, lubicie nasze działania, znacie nas, bądź po prostu macie ochotę zrobić coś dobrego i dołożyć swój mały kawałek do powstania tego miejsca, to będziemy Wam bardzo wdzięczni. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda się wyremontować  świetlicę na Armii Krajowej w Słupsku.

 

Kontakt

Biuro Fundacji Dobrowskaz
ul. Tramwajowa 5/26
76-200 Słupsk

Świetlica „MIEJSCE”
ul. Aleja 3 maja 77/14
76-200 Słupsk

fundacja@dobrowskaz.pl

 Partnerzy:

Urząd Miejski w Słupsku

Słupski Ośrodek Kultury

Briggs&Stratton

Chrześcijański Klub Motocyklowy BOANERGES

Graphic Design

Fit Garaż