Pogotowie Opiekuńcze „OPOKA”

Kwota zebrana: 0,00 złCzym się zajmujemy?

Pogotowie Opiekuńcze „OPOKA” w Wasilkowie prowadzone jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus na zlecenie Powiatu Białostockiego. Placówka opiekuńczo – wychowawcza funkcjonuje od 16 lat spełniając funkcję interwencyjną oraz socjalizacyjną. Drzwi naszego domu są otwarte całą dobę dla każdego dziecka, którego życie lub zdrowie jest zagrożone. Placówka przeznaczona jest głownie dla dziewcząt w wieku 10 – 18 lat. W przypadku rodzeństwa, by pozostało razem, mogą być przyjęte młodsze dzieci oraz chłopcy. W „Opoce” może mieszkać do 14 wychowanków.

Naszą misją jest stworzenie dzieciom bezpiecznych warunków rozwoju. Staramy się, by wystrój wnętrz oraz rodzinny klimat przypominały dzieciom dom, w rozumieniu bezpiecznego i przytulnego miejsca, w którym można liczyć na pomoc dorosłych. Jasne zasady i wyraźne granice tworzą komfort bezpieczeństwa. Dla dobra naszych podopiecznych proponujemy współpracę i pomoc w przezwyciężeniu kryzysu również dla rodziców, pracując w ten sposób z całą rodziną. 

Nasz cel

Celem zbiórki w kampanii Kilometry Dobra jest wykończenie nowo wybudowanej klatki schodowej z uwzględnieniem windy. Szacowany koszt wykończenia wraz z systemem przeciwpożarowym wynosi 200 000 zł.

Pierwszy etap prac za nami – środki na budowę uzyskaliśmy między innymi biorąc udział w 5. edycji kampanii w 2018 roku. Darczyńcy przekazali wtedy na nasz projekt ponad 33 000 zł za co serdecznie dziękujemy. Wstawienie okien oraz drzwi wraz z systemem przeciwpożarowym to ważny etap naszej inwestycji. Kluczowe jednak jest dla nas wykończenie wnętrza tak, aby nie zagubić prostoty i ciepła domowego ogniska.

Zostań z nami Mistrzem Świata w Dobroci! Dzięki Twoim metrom dobra, dołożonym do naszego projektu, mamy szansę na osiągnięcie sukcesu.

Kontakt

Pogotowie Opiekuńcze „Opoka”
ul. Kościelna 40
16-010 Wasilków

wasilkowopoka@gmail.com

Partnerzy:

                                           

Patronat medialny: