Zakończyła się 7. edycja kampanii Kilometry Dobra!

16 czerwca 2020

W tegorocznej odsłonie akcji udział wzięło 41 organizacji. Stowarzyszenia i fundacje przez ponad trzy miesiące zbierały fundusze na swoje cele. Pomimo trudności spowodowanych pandemią koronawirusa, przedstawiciele organizacji nie poddali się i z zapałem szukali alternatywnych sposobów na zwiększenie wyniku. 

Aktualna edycja Mistrzostw Świata w Dobroci odbyła się w innej niż zazwyczaj formie. Nie było możliwości organizowania kiermaszów, festynów, czy też zbiórek w szkołach. Jednakże okazało się, że ograniczenia stworzyły pole dla rozwoju kreatywności. Uczestnicy uruchamiali aukcje na Facebooku, zachęcali do udziału w “wyzwaniach”, a także sprzedawali maseczki ochronne. Ponadto, kilka organizacji uczestniczących w kampanii postanowiło przyłączyć się do akcji zakupu respiratorów realizowanej przez “Fundację SMS z Nieba” i pod szyldem “Kilometrów Dobra dla szpitali” zbierać środki na zakup urządzenia. 

Łączna kwota, jaką udało się zebrać w tym roku wyniosła 307 920,29 zł, czyli prawie 7 km dobra. Tytuł Mistrza Świata w Dobroci otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym “SPONiA – Węgrów”. Organizacji udało się zebrać 77 007,77 zł na zakup komory hiperbarycznej, która będzie służyć do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Drugie miejsce, z wynikiem 49 469,82 zł, przypadło Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej o mieszkania wspomagane. Podium zamyka Pogotowie Opiekuńcze “Opoka” z Wasilkowa z wynikiem 44 454,94 zł. Uzyskana kwota pomoże w wykończeniu nowo wybudowanej klatki schodowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!