Klasztor Znalezienia Krzyża ŚwiętegoKalwaria Pacławska


Cel zbiórki:

Funkcjonowanie „Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca”

Kwota docelowa: 35 000,00 zł
Kwota zebrana: 0,00 zł

pln bar overlay
pln bar main


Czym się zajmujemy?

Ośrodek jest charytatywnym dziełem franciszkanów na rzecz pielgrzymów przybywających do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla oraz mieszkańców okolicznych gmin i powiatów.

Jest z nim związanych kilkunastu specjalistów, którzy świadczą bezpłatną pomoc jako wolontariusze lub w oparciu o umowę zlecenie, za którą otrzymują wynagrodzenie.

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy z zakresu:

 • poradnictwa duchowego
 • poradnictwa życia rodzinnego
 • konsultacji terapeutycznych
 • porad pedagogicznych
 • porad prawnych

Nasz cel

Mimo, że Ośrodek działa od niedawna, rejestrujemy około 100 porad miesięcznie – świadczy to o potencjale nowej inicjatywy. Aby Ośrodek mógł działać bez przeszkód, potrzebne są środki pieniężne na jego utrzymanie.

Ponadto pojawiła się możliwość, by dotychczasową pojedynczą salkę terapeutyczną zamienić na poradnię z prawdziwego zdarzenia – piętrowy budynek wyposażony w profesjonalne sale i gabinety terapeutyczne. Budynek jednak wymaga całkowitego remontu.

Każda wpłata zapewnia możliwość sfinansowania i rozwoju ośrodka. Dzięki Tobie mamy szansę pomóc wielu osobom, których nie stać na skorzystanie z płatnych poradni terapii.

Planowana kwota zbiórki – 35 tys. (prawdopodobny koszt planu architektonicznego budynku do remontu)

Wydarzenia

W ramach Finału kampanii https://kilometrydobra.pl  w niedzielę – 30 maja, zapraszamy do Kalwarii Pacławskiej na Dzień Rodziny. Rozpoczynamy o godzinie 11.00 Mszą św. –  w intencji naszych najbliższych. Po niej możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa dla swej rodziny. Ponadto na uczestników będzie czekać kiermasz prac ręcznych wykonanych przez wychowanków i terapeutów Wtz z Przeworska, a także możliwość nabycia ciepłych napojów i domowych wypieków. Liczne gry, zabawy i atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!!! Dochód z przeprowadzonych akcji w całości przeznaczony będzie na działalność oraz rozbudowę Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie i udzielone wsparcie! 😉

Przypominamy, że do końca maja w ramach kampanii https://kilometrydobra.pl/ organizowane są dla Was aukcje z obrazami i innymi przedmiotami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne – podopiecznych Wtz Przeworsk. Więcej na ten temat na naszym Facebookowym profilu https://www.facebook.com/WENANTYPOMAGA 

Zapraszamy!

Patroni honorowi

Prowincjał o. Marian Gołąb 

Ks. Abp Adam Szal

Partnerzy

Patronat medialny

Kontakt

o. Aleksander Paprzycki
Koordynator Ośrodka

Klasztor Znalezienia Krzyża Świętego
Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej
37-743 Kalwaria Pacławska 40

tel. kom. +48 500 561 301

pomoc@kalwariapaclawska.pl

 
Polityka prywatności

Informacje ogólne

 1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich usług.
 2. Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest Fundacja Polski Instytut Filantropii z siedzibą w Warszawie, ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszaw KRS 0000572951 NIP 5252627770 REGON 362387091
 3. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych opracowaliśmy wewnętrzne procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi – ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktach wykonawczych i aktach prawa wspólnotowego.
 4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.
 5. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:
  a) poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje,
  b) poprzez gromadzenie plików “cookies”.
 6. Serwis zbiera informacje dobrowolnie podane przez użytkownika.
 7. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza np. w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego.
 8. Dane osobowe pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione osobom trzecim, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.
 9. Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam umieściła. Osoba ta ma również praw do modyfikacji i zaprzestania przetwarzania swoich danych w dowolnym momencie.
 10. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w polityce ochrony prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu internetowego. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.
 11. W razie wątpliwości można kontaktować się z Administratorem pisząc na adres:
  ul. Szewska 20/4, 31-009 Kraków, pisząc na adres e-mail: instytut@pif.org.pl
  lub telefonując pod numer: +48 12 423 80 07.